Prantsuse buldog

Prantsuse buldog on algselt aretatud Inglismaal kui inglise buldogi miniatuurne variant. 1860. aastal viisid prantsuse aretajad neid koeri oma kodumaale ja ristasid prantsuse terjeritega. Kui uus tõug Inglismaale tagasi näitusele viidi, tekitas nimi prantsuse buldog palju kära, sest tegelikult oli buldog ikka olnud inglise tõug ja just selle riigi kultuuri sümboliks.
Prantsuse buldog on tugev ja sitke tõug suurte ümmarguste nahkhiirekõrvade ja lameda koonuga, mis pole nii massiivne kui inglise buldogil. Koera kaal ei ole nii tähtis, kui koer on proportsioonis. Keha on pirnikujuline, õlgadest laiem kui puusadest. Lühike ja kergelt hooldatav kasukas võib olla tiiger, kollakaspruun, valge või kombinatsioonides neist värvidest. Etteulatuvad silmad on tumedat tooni.

Iseloom
Prantsuse buldog on meeldiv kaaslane. Ta on väga mänguhimuline ja kiinduv. Samuti on neil omadus veiderdada, nad lihtsalt on lõbusa iseloomuga, uudishimulikud ja vilkad. Prantsuse buldog saab hästi läbi nii võõraste inimeste kui teiste koertega, kuid on tihti lausa aheldatud ühe konkreetse inimese külge. Võõraste koertega mängib ta enamjaolt hästi, vaid mõned isased võivad olla agressiivsed. See tõug vajab väga seltskonda, teda omades ei saa teda ignoreerida. Muidu on ta isepäine, kuid kannatlik omanik võib teda väga hästi treenida. Niisama ilmaasjata ta ei klähvi ja taktitundeliste lastega saab ta samuti hästi läbi. Ent hiirtele peab ta armutut jahti.

Tervis ja hooldamine
Levinumad on hingamisprobleemid, eriti kui koer on ülekaaluline. Võivad nohiseda ja norsata. Prantsuse buldogid ei uju, kuna neil on selline kehaehitus, seepärast peab olema eriti ettevaatlik veekogude läheduses.
Poegimisel võib vaja minna kirurgilist abi, sest kutsikate pead on väga suured. Kuid on ka isendeid kes saavad loomuliku poegimisega suurepäraselt hakkama.
Prantsuse buldogiga peab olema ettevaatlik kuuma ilmaga, sest ta armastab joosta ja mängida ja võib seda teha tunde, kui omanik teda vaid laseb. Mõnel lihtsalt on rohkem energiat kui teisel. Samuti on ta tundlik ka liigsele külmale, ehk stabiilne temperatuur on talle parim.
Prantsuse buldog sobib korterikoeraks, kuid püsib ka toas aktiivsena.

Allikas www.bulltoy.ee

Lisa info:
Standard